O nasImięInstytut powstał z pasji do nauczania i poznawania różnych kultur świata.
Sednem nauki języka obcego jest nie tylko gramatyka, ćwiczenie konwersacji i słuchania ze zrozumieniem, ale także  wchodzenie w zakamarki kultury , tradycji, obyczajów danej nacji , odkrywanie i poznawanie zwyczajów  dnia codziennego, komunikacji interpersonalnej oraz obowiązujących  w danym kraju norm społecznych. 
Naszą misją jest przekazania Państwu nie tylko wiedzy teoretycznej na najwyższym poziomie, ale również wiedzy praktycznej zdobytej zagranicą przez naszych lektorów i wykładowców.
Pragniemy, aby słuchacze naszych kursów, warsztatów i konwersacji czuli się komfortowo i bezpiecznie zwiedzając ulubione miejsca na świecie  oraz aby potrafili poradzić sobie w różnych sytuacjach nie tylko prywatnych, ale także zawodowych.
Najtrudniejszym aspektem nauki języka obcego jest mówienie. Wielu z nas stara się dobierać zdania jak najbardziej poprawne  gramatycznie, jednakże  w początkowej fazie nauki przysparza to wielu problemów, co powoduje powstanie wewnętrznej blokady ograniczającej swobodniejsze posługiwanie się słowem mówionym. Dlatego też w ofercie naszego Instytutu proponujemy dodatkowe cykliczne zajęcia w formie konwersacji grupowych, podczas których  w obecności lektora oraz w przyjaznej atmosferze grupy można „otworzyć się” konwersacyjnie i obniżyć stres związany z mówieniem w danym języku.
Umiejętność mówienia w języku obcym to także posiadanie zasobu wiedzy niezbędnego do komunikacji, która to wiedza bez jej sukcesywnego poszerzania i systematycznego powtarzania, zanika. Z tego też względu nasza szkoła organizuje regularne warsztaty gramatyczne dedykowane osobom chcącym pogłębić wiadomości ,bądź też utrwalić wcześniej poznany materiał lub określone zagadnienia.
Zarówno konwersacje jak i warsztaty gramatyczne będą dostępne nie tylko dla stałych słuchaczy naszych kursów, lecz także dla szerszego grona osób, które chcą jedynie udoskonalić lub powtórzyć dany materiał.

Aby jeszcze bardziej wzbogacić Państwa wiedzę na temat danego kraju i języka, nasz Instytut współuczestniczy w organizacji wielu kreatywnych wydarzeń, angażuje się w ciekawe eventy i podejmuje współpracę z wieloma firmami oraz native speakerami. Propozycje współpracy i partycypacji w wspomnianych wydarzeniach przedstawiane są w naszej zakładce „ Polecane przez Nas”   oraz na naszym Fanpage.

Mottem naszego Instytutu są słowa jednego z najsłynniejszych włoskich reżyserów - Federico Felliniego:

„Inny język to inna wizja życia”


Zapraszamy gorąco!
 

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.