HiszpańskiAdam na strone.jpgdr Adam Pluszczyk

Nauczyciel akademicki, językoznawca. Hobbistycznie spędza czas wolny ucząc się gry na pianinie oraz języków obcych, np. języka włoskiego. Bardzo lubi jazdę rowerem, dobry film i muzykę, a zwłaszcza muzykę klasyczną.
Przygodę z językiem angielskim rozpoczął w liceum ogólnokształcącym. Cały okres szkoły średniej poświęcił się całkowicie nauce języka angielskiego, a następnie studiował filologię angielską. Kilkakrotnie przebywał w Stanach Zjednoczonych – pracował w charakterze opiekuna młodzieży amerykańskiej na obozie młodzieżowym w ramach programu „Camp America” oraz wiele podróżował. Będąc na Florydzie zafascynował się językiem hiszpańskim i postanowił się go nauczyć. Podczas studiów doktoranckich uczył się jednocześnie języka hiszpańskiego, aby później studiować filologię hiszpańską. Języka angielskiego używa prowadząc ćwiczenia oraz wykłady ze studentami, w pracy naukowej, a także na wykładach gościnnych na uczelniach partnerskich w ramach programu Erasmus Plus. Języki obce są jego pasją.

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.