AngielskiGosia Tomczyk 2.jpgNauczycielka języka angielskiego z 12 letnim stażem pracy. Językiem angielskim zafascynowana właściwie od zawsze - chciałam rozumieć o czym śpiewają ci wszyscy zagraniczni wykonawcy ;) . Decyzję o rozpoczęciu nauki angielskiego podjęli za mnie rodzice w szkole podstawowej, zapisując mnie na zajęcia dodatkowe, za co jestem im niezmiernie wdzięczna. Po uzyskaniu stopnia magistra filologii, ukończyłam roczny kurs tłumaczniowy, a następnie zdecydowałam że chcę nauczyć się jeszcze języka włoskiego i ukończyłam studia licencjackie z filologii włoskiej. Doświadczenie w posługiwaniu się językiem zdobywałam w czasie licznych podróży i pobytów za granicą m.in. dwukrotnie przebywałam w Stanach Zjednoczonych, odbyłam praktykę zawodową we Włoszech, wielokrotnie bywałam również w Wielkiej Brytanii na szkoleniach oraz prowadząc zajęcia na kursach w międzynarodowej szkole językowej. W ciągu swojej kariery zawodowej pracowałam jako nauczycielka języka angielskiego z młodzieżą i dorosłymi w kraju j i za granicą - głównie w Cambridge, Canterbury i Londynie. Obecnie pracuję w szkole średniej i chociaż jest to praca wymagająca może być również bardzo satysfakcjonująca. Osobiście uznaję naukę języków obcych za najlepszą inwestycję w siebie oraz otwarcie sobie drzwi na świat.

'The limits of my language are the limits of my world'
‒Ludwig Wittgenstein


mgr Małgorzata Tomczyk


Asia na strone.jpgmgr Joanna Nałęcz

Serdecznie nie znoszę nauczać (co za straszne słowo!), szczególnie języka angielskiego - bądźmy szczerzy, to dość nudne, na ogół dla obu stron. Dlatego właśnie kiedy już uczę, robię wszystko, żeby było przynajmniej znośnie… a najlepiej zabawnie i ciekawie, albo chociaż relaksująco. Bardzo możliwe jest zatem, że aby dowiedzieć się dokładnie ile waży funt upieczemy ciasto według starej angielskiej receptury w oryginale (jeśli tylko warunki na to pozwolą, rzecz jasna), zabawimy się w teatr (angielski to w końcu język Billa S.), obejrzymy jakiś ambitny amerykański film (albo tylko ambitny) i dokładnie go przedyskutujemy. Nadszarpnięte codziennym życiem nerwy ukoimy oddając się medytacji, prowadzonej oczywiście po angielsku, w ulubionej przeze mnie pozycji savasana, a z głodnymi wiedzy poczytamy sobie po kawałku jakąś dobrą książkę… no, chyba że ktoś będzie miał jeszcze lepszy pomysł :)

A tak trochę poważniej – spokojnie, naprawdę skończyłam filologię angielską, nawet dość dawno temu, posiedziałam trochę na Wyspie, a potem prowadziłam własną szkołę językową. Przez ponad dziesięć lat uczyłam Metodą Callana – którą sama wcześniej nauczyłam się w Londynie. Więcej na temat tej niezwykle szybkiej i skutecznej metody w zakładce Metoda Callana.
Od wielu lat zawodowo zajmuję się głównie tłumaczeniem literatury, głównie dla jednego z dużych warszawskich wydawnictw – mam na koncie około sześćdziesięciu książek, od powieści fantasy po książkę kucharską. Do zobaczenia :)
Adam na strone.jpgdr Adam Pluszczyk

Nauczyciel akademicki, językoznawca. Hobbistycznie spędza czas wolny ucząc się gry na pianinie oraz języków obcych, np. języka włoskiego. Bardzo lubi jazdę rowerem, dobry film i muzykę, a zwłaszcza muzykę klasyczną.

Przygodę z językiem angielskim rozpoczął w liceum ogólnokształcącym. Cały okres szkoły średniej poświęcił się całkowicie nauce języka angielskiego, a następnie studiował filologię angielską. Kilkakrotnie przebywał w Stanach Zjednoczonych – pracował w charakterze opiekuna młodzieży amerykańskiej na obozie młodzieżowym w ramach programu „Camp America” oraz wiele podróżował. Będąc na Florydzie zafascynował się językiem hiszpańskim i postanowił się go nauczyć.
Podczas studiów doktoranckich uczył się jednocześnie języka hiszpańskiego, aby później studiować filologię hiszpańską.

Języka angielskiego używa prowadząc ćwiczenia oraz wykłady ze studentami, w pracy naukowej, a także na wykładach gościnnych na uczelniach partnerskich w ramach programu Erasmus Plus. Języki obce są jego pasją.

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.