AngielskiAsia na strone.jpgmgr Joanna Nałęcz

Serdecznie nie znoszę nauczać (co za straszne słowo!), szczególnie języka angielskiego - bądźmy szczerzy, to dość nudne, na ogół dla obu stron. Dlatego właśnie kiedy już uczę, robię wszystko, żeby było przynajmniej znośnie… a najlepiej zabawnie i ciekawie, albo chociaż relaksująco. Bardzo możliwe jest zatem, że aby dowiedzieć się dokładnie ile waży funt upieczemy ciasto według starej angielskiej receptury w oryginale (jeśli tylko warunki na to pozwolą, rzecz jasna), zabawimy się w teatr (angielski to w końcu język Billa S.), obejrzymy jakiś ambitny amerykański film (albo tylko ambitny) i dokładnie go przedyskutujemy. Nadszarpnięte codziennym życiem nerwy ukoimy oddając się medytacji, prowadzonej oczywiście po angielsku, w ulubionej przeze mnie pozycji savasana, a z głodnymi wiedzy poczytamy sobie po kawałku jakąś dobrą książkę… no, chyba że ktoś będzie miał jeszcze lepszy pomysł :)

A tak trochę poważniej – spokojnie, naprawdę skończyłam filologię angielską, nawet dość dawno temu, posiedziałam trochę na Wyspie, a potem prowadziłam własną szkołę językową. Przez ponad dziesięć lat uczyłam Metodą Callana – którą sama wcześniej nauczyłam się w Londynie. Więcej na temat tej niezwykle szybkiej i skutecznej metody w zakładce Metoda Callana.
Od wielu lat zawodowo zajmuję się głównie tłumaczeniem literatury, głównie dla jednego z dużych warszawskich wydawnictw – mam na koncie około sześćdziesięciu książek, od powieści fantasy po książkę kucharską. Do zobaczenia :)
Adam na strone.jpgdr Adam Pluszczyk

Nauczyciel akademicki, językoznawca. Hobbistycznie spędza czas wolny ucząc się gry na pianinie oraz języków obcych, np. języka włoskiego. Bardzo lubi jazdę rowerem, dobry film i muzykę, a zwłaszcza muzykę klasyczną.

Przygodę z językiem angielskim rozpoczął w liceum ogólnokształcącym. Cały okres szkoły średniej poświęcił się całkowicie nauce języka angielskiego, a następnie studiował filologię angielską. Kilkakrotnie przebywał w Stanach Zjednoczonych – pracował w charakterze opiekuna młodzieży amerykańskiej na obozie młodzieżowym w ramach programu „Camp America” oraz wiele podróżował. Będąc na Florydzie zafascynował się językiem hiszpańskim i postanowił się go nauczyć.
Podczas studiów doktoranckich uczył się jednocześnie języka hiszpańskiego, aby później studiować filologię hiszpańską.

Języka angielskiego używa prowadząc ćwiczenia oraz wykłady ze studentami, w pracy naukowej, a także na wykładach gościnnych na uczelniach partnerskich w ramach programu Erasmus Plus. Języki obce są jego pasją.

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.