Dział Kreatywnydział kreatywny.pngNatalia Ulfik i Dominika Ratajczak

Języki poszerzają nasze horyzonty, otwierają wiele ścieżek na świat, a przy tym to świetna zabawa. Łączą wszystko to, co uwielbiamy! Każdy język ma jakby swój charakter, charakteryzuje je wiele cech, jedne są wybuchowe i żywiołowe, a drugie niezwykłe spokojne i tajemnicze. To jakich języków się uczymy, wiele Wam o nas opowie!

Nazywam się Natalia, jestem energiczna, zakręcona, niezwykle gadatliwa, ale pomimo tego, co mówią inni, ja uważam to za zaletę! Każdy z języków, który poznaję, otwiera moją duszę, a na dodatek, mogę rozmawiać z jeszcze większą ilością osób! Nie chcę, żeby zabrzmiało to dość tandetnie, ale języki to naprawdę moja pasja! Jestem studentką na romanistyce, studiuję język angielski i francuski. Język angielski to jeden ze wspanialszych języków, jakie znam, dzięki niemu czuję, że świat się przede mną otworzył, a mój American Dream stoi przede mną otworem. Co więcej, od dziecka jestem otoczona włoskimi i francuskimi piosenkami, co sprawiło, że zakochałam się w tych językach. Postanowiłam, że za wszelką cenę nauczę się ich, a gdy wybiorę się na wakacje do Francji, czy Włoch, całkowicie zanurzę się w tych fascynujących kulturach. Poza językami uwielbiam sport, regularnie chodzę na siłownię i układam swoje plany treningowe. Gdy tylko po zimie robi się, choć odrobinę cieplej zaczynam biegać oraz zdobywam szczyty naszych cudownych Tatr. Patrząc na to, jakich języków się uczę, łatwo można stwierdzić, że Alpy to mój kolejny cel. Moje zainteresowania oraz języki, jakich się uczę, skutkuje w niezłą mieszankę wybuchową!
 
Jestem Dominika i znalazłam się tutaj, ponieważ cały mój świat kręci się wokół języków. Nie wiem, kim bym była, gdyby nie moja pasja do nich. Studiuję język angielski i francuski na Uniwersytecie Śląskim, ale moją prawdziwą miłością jest właśnie angielski, który całkowicie gra mi w duszy. Dodatkowo fascynuję się także językiem szwedzkim i wszystkim, co związane jest ze Skandynawią. Uwielbiam kulturę naszych północnych sąsiadów oraz ich spokojne podejście do życia. Wbrew pozorom, za skandynawskim chłodem kryją się ogromne pokłady ciepła, które skrywają jej mieszkańcy. Moje ambicje sięgają jeszcze dalej i w planach mam także naukę norweskiego, a kiedyś może także islandzkiego i duńskiego. Na wszystko przyjdzie jednak czas! Na razie cieszę się, że języki otaczają mnie ze wszystkich stron – w pracy, w szkole, a nawet w domu. Ponadto ogromnym zamiłowaniem darzę wszystkie zwierzęta, w szczególności psy. Mam fioła na punkcie makijażu, oraz nałogowo oglądam zagraniczne seriale. To wszystko sprawia, że ciągle brakuje mi czasu, na wszystko to, czego jeszcze chciałabym się dowiedzieć o świecie!
 
Jesteśmy trochę jak dwa żywioły, ogień i woda, ale jednak pomimo tych różnic, jest mnóstwo cech, które też nas łączą. Zawsze pokazujemy sobie nawzajem świat oraz pomagamy sobie ze wszystkimi przeciwnościami. Podsumowując to wszystko, tworzymy świetny, zgrany już od prawie 10 lat zespół.

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.