Angielski metoda Callana Metoda Callana w pigułce


Asia na strone.jpgOpracowana w latach sześćdziesiątych ubiegłego stulecie metoda nauczania języka obcego w taki sposób, w jaki dziecko przyswaja język ojczysty – na zasadzie wytworzenia odruchu, jako że posługiwanie się każdym językiem jest takim samym odruchem jak np. gra na instrumencie. Dlatego też Metoda Callana często jest nazywana metodą bezpośrednią, a opisuje się ją sloganem „ucho - usta – oko – ręka” co oznacza, że najpierw słuchamy i uczymy się rozumieć ze słuchu, potem zaczynamy mówić, potem czytać, a na końcu pisać – dokładnie w tej, naturalnej, kolejności jako dzieci nauczyliśmy się języka, którym posługujemy się na co dzień.

Metoda Callana odniosła ogromny sukces na całym świecie, a o jej skuteczności najlepiej świadczy fakt, że kiedy Robin Callan, twórca metody, otworzył swoją pierwszą szkołę w Rzymie, działająca tam szkoła Berlitz zbankrutowała, co było wypadkiem bez precedensu.

To, co dla uczących się jest najważniejsze, to tempo w jakim z jej pomocą można przyswoić sobie język angielski – 4 X szybciej niż jakąkolwiek metodą tradycyjną. Grupy są małe, lekcja Metodą Callana trwa 50 min, a 90% każdej z nich, nawet na zupełnie podstawowym poziomie zajmuje konwersacja – nauczyciel każdemu z uczestników poświęca dokładnie tyle samo czasu, zadając pytania i podpowiedziami „wyciągając” od ucznia odpowiedzi, tak, żeby w czasie lekcji ani na chwilę nie zapadała cisza. Wszystko oparte jest na systemie powtórek raz wprowadzonego materiału – w myśl zaczerpniętej z ogólnej teorii nauczania zasady, w myśl której to, co zostanie przez nas powtórzone przez nas odpowiednią liczbę razy staje się częścią naszej pamięci trwałej, tego „twardego dysku”, z którego bardzo trudno cokolwiek usunąć.

Prowadząca : mgr Joanna Nałęcz


Oferta na naukę angielskiego metodą Callana, grupa 4 - 8 osób. Kursy rozpoczynają się od 01.09.2017. 

ILOŚĆ SPOTKAŃ  ILOŚĆ LEKCJI  OPŁATA MIESIĘCZNA
 1 raz w tygodniu  2 x 50 minut  175 pln
 2 razy w tygodniu  4 x 50 minut  295 pln
 3 razy w tygodniu ( kurs intensywny)  6 x 50 minut  395 pln
 
Zapraszamy do zapisów on line!

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.